KLEMEN VOLONTAR

Besedilo: Janko Rabič, foto: arhiv GRS Jesenice

Samo to še opravim,
samo to še postorim,
potem se spočijem in umirim. (T. Kuntner)

Človek z izjemno gorniško zapuščino

Ob vstopu v šestdeseto leto starosti je Klemen Volontar izgubil boj z zahrbtno boleznijo. Številnim generacijam in širokemu krogu ljudi, povezanih z vsemi oblikami gorništva, je pustil globoke in trajne sledi ter izjemno gorniško dediščino.

Klemen je izjemno navezan na gore. Že se je že mladosti vključil v vrste Planinskega društva Jesenice, kasneje v alpinistični odsek. Istočasno je postal član GRS Jesenice kot reševalec in vodnik reševalnega psa.

Prevzemal je pomembne organizacijske naloge kot vodnik PZS, inštruktor alpinizma in gorskega reševanja, predavatelj, strokovnjak za sneg in plazove, miner snežnih plazov, mednarodni planinski vodnik UIMLA in predsednik Združenja planinskih vodnikov Slovenije.

Njegovo znanje in izkušnje so cenili v domačih in mednarodnih gorniških in reševalnih organizacijah.

Ob njegovem odhodu je nastala vrzel, ki jo bo težko zapolniti.