Srečanje z zaslužnimi ob 25-letnici Erjavčeve koče

Besedilo: Janko Rabič, foto: Raf Kolbl in Vlado Hlede

Erjavčeva koča na Vršiču ima pomembno vlogo v več kot stoletni zgodovini razvoja planinstva v Gornjesavski dolini. Po drugi svetovni vojni smo jo v upravljanje prevzeli člani Planinskega društva Jesenice. Ker jo je po desetletjih pošteno načel zob časa, smo staro podrli in leta 1993 odprli novo.

Da srebrni jubilej koče ne bi šel neopazno mimo, smo v nedeljo, 28. oktobra 2018, povabili na srečanje naše člane, ki so največ prispevali pri izgradnji. Obsežno in zahtevno šestletno gradnjo je predstavil najbolj zaslužni Pavel Dimitrov, ki je bil takrat predsednik društva. Navzoč je bil član odbora Vojteh Koblar, vabilu pa se je odzval tudi Milan Kučan, ki je bil takrat predsednik države in je skupaj z našimi planinci kočo predal v uporabo planincem.