NOVI ZMAGOVALCI JESENIŠKEGA CIRKLA

Besedilo: Janko Rabič

Pri našem društvu smo leta 2017 s krožno planinsko potjo Jeseniški cirkl uvedli novost za ljubitelje pohodništva na območjih, kjer imamo svoje postojanke. Cilj je predvsem še bolj približati postojanke in spodbujanje zdravega gibanja v gorski naravi. Poti niso zahtevne, primerne so tudi za družine.

Začetniško traso smo po treh letih razširili na vrh Golice in na Sleme na Vršiču. Na postojankah so kontrolne točke z žigi akcije, ena je na poti Via Alpina z Vršiča v Trento. V letošnjih poletnih mesecih je pot prehodilo  17 pohodnikov z Jesenic, Hrušice, Lesc in Begunj. Ob zaključku akcije smo udeležence povabili v  Kočo na Golici, kjer je predsednik društva  Ivo Ščavničar udeležencem podelil priznanja in  pohodniške majice ter jim  čestital za uspešno opravljeno pot. Nekatere je slabo vreme v preteklih dneh zadržalo doma oziroma so imeli druge obveznosti, šest najbolj vztrajnih se je podalo do koče na Golici. To so bili: Marija Černe, Jože Resman, Janez Arhar, Leopold Bizalj, Janko Meglič in Mirko Klinar (na fotografiji). Jeseniški cirkL je doslej spoznalo in ga uspešno prehodilo veliko planincev, pri društvu obljubljamo, da bomo prihodnje leto ob sto letnem jubileju na krožni poti  poskrbeli za kakšno novost, da bo še bolj privlačna.